پودر نارگیل

پودر نارگیل

نارگیل با پوست سخت و قهوه ای رنگ، ابتدا در جنوب شرق آسیا کشت می شد و در حال حاضر به صورت درخت نارگیل در تمام مناطق گرمسیری استویا وجود دارد. مردم اقیانوس آرام از تمام قسمت های این درخت استفاده کرده و آن را به عنوان یک غذای مرسوم استفاده می کنند. نارگیل از غنی ترین منابع غذایی برای الکترولیت ها، کلر، پتاسیم و منیزیم است که البته مقدار کمی هم قند، سدیم و پروتئین دارد. میزان بالای پتاسیم این میوه آن را به یکی از راههای جلوگیری از فشارخون تبدیل کرده است. آب نارگیل نیز دارای فیبرمحلول، منگنز، کلسیم، ریبوفلاوین و ویتامین C است . نارگیل ها به خاطر قابلیت انعطاف پذیری آن ها در بسیاری از کاربردهای سنتی، از جمله مواد غذایی تا مواد آرایشی استفاده می شود.

انواع پودر نارگیل

ردیفنام کالانام کشور تولیدکنندهنوع بسته بندیوزن بسته
1پودر شیرنارگیل پرچربسری لانکاکارتن15kg
2پودر شیر نارگیل پرچربفیلیپینکارتن15kg
3پودر شیر نارگیل نیمه چربتایلندپاکت25kg
4پودر نارگیل پرچرب fineفیلیپینکیسه50kg
5پودر نارگیل پرچرب mediumفیلیپینکیسه50kg
6پودر نارگیل پرچرب fineاندونزیکیسه25kg
7پودر نارگیل کم چرب fineتایلندکیسه25kg

 

سایر:

لیست سایر افزودنی های خوراکی

 

فارسیTags: فروش پودر نارگیلقیمت پودر نارگیل فیلیپینخرید پودر نارگیل پر چرب fineوارد کننده پودر نارگیلخواص پودر نارگیل خشکفروش پودر نارگیل اصفهانفروش پودر نارگیل چربقیمت روز پودر نارگیلقیمت پودر نارگیل در بازارقیمت پودر نارگیل پرچربپودر نارگیل سریلانکاقیمت پودر نارگیل چربمصارف پودر نارگیلتفاوت پودر نارگیل چرب خشکپودر نارگیل پر چرب

ایزوله سویا

ایزوله سویا

ایزوله سویا

ایزوله پروتئین سویا پروتئینی است که با حذف شدن چربی و کربوهیدرات ها از کنجاله سویا بدست می آید و دارای حدود 90% پروتئین بوده و به شدت تصفیه شده یا خالص شده است . سویا خرد شده و خشک شده به سه نوع محصول تجاری پروتئین بالا تبدیل می شود: آرد سویا با پروتئین 45 درصد، کنسانتره سویا با پروتئین 70 درصد و ایزوله سویا با پروتئین 90 درصد. ایزوله پروتئین سویا از سال 1959 در غذاها برای خواص عملکردی آن استفاده شده است. به تازگی، محبوبیت پروتئین سویا به دلیل استفاده از آن در محصولات غذایی سالم افزایش یافته است و بسیاری از کشورها ادعاهای بهداشتی برای غذاهایی با غنی از پروتئین سویا را تایید می کنند. ایزوله سویا، پروتئین جداسازی شده ای ست که از لوبیای سویا خالص با استفاده از فرآیند که اکثریت قندهای چربی و کربوهیدرات را حذف می کند ساخته شده است. این محصول مهمترین پروتئین مورد استفاده در صنایع گوشت است.

کاربرد ایزوله سویا

کاربر ایزوله سویا

پروتئین سویا در انواع غذاها مانند سس سالاد، سوپ، سوسیس، پودر نوشیدنی، پنیر، دسرهای یخ زده، شیرینی ها، فرمول های شیرینی، نان، غلات صبحانه، پاستا و غذاهای حیوانی استفاده می شود. ایزوله سویا انتخاب بسیار عالی پروتئین برای همه ورزشکاران بوده، زیرا پروتئین به رشد و نگهداری توده عضلانی کمک می کند. این ماده انتخاب ایده آل برای گیاهخواران، افرادی است که نیازهای غذایی خاصی مانند لاکتوز دارند. مصرف ایزوله سویا در صنایع غذایی به دلیل خواص تغذیه ای از جمله افزایش میزان پروتئین ماده غذایی، ایجاد احساس دهانی بهتر و طعم شیرینتر و هم چنین خواص عملکردی مثل امولسیفایری، جذب آب و چربی و خصوصیات چسبندگی این محصول زیاد است.

سایر محصولات
لسیتین سویا

فارسیTags: واردکننده ایزوله سویا خوراکیکاربرد ایزوله سویا صنایع غذاییمصارف ایزوله سویانمایندگی ایزوله سویا تهرانعرضه کننده ایزوله سویا اصفهانواردات پروتئین ایزوله سویا مشهدخرید ایزوله پروتئین سویا تهرانقیمت فروش پروتئین سویا اصفهانخرید ایزوله سویاقیمت خرید ایزوله سویا مکملفروشنده ایزوله سویا غذاییتامین کننده ایزوله سویا اروپاییقیمت ایزوله سویا غذاییایزوله سویا خوراکیفروش اینترنتی ایزوله سویاواردکننده اصلی ایزوله سویافروش ایزوله سویا افزودنی غذاییقیمت ایزوله سویا امولسیفایرفروش ایزوله سویا استابلایزرفروشنده ایزوله سویا صنایع غذاییتولیدکننده ایزوله سویافروش ویژه ایزوله سویافروشنده ایزوله سویاکاربردهای ایزوله سویاامولسیفایرغذاییامولسیفایر در کیکامولسیفایرهای طبیعی